OLIMPSPORTNUTRITION.PL

Olimp AAKG

Olimp AAKG Extreme marki Olimp Sport Nutrition to odżywka aminokwasowa w zwiększonej dawce 1250mg w jednej kapsułce, co oznacza w praktyce znacznie większą siłę, masę i tak zwaną pompę mięśni. Suplement jest zalecany do stosowania pojedynczo jako stymulator, może być również stosowany w połączeniu z innymi odżywkami: z kreatyną Olimp Creatine, Olimp KreAlkalyn, stak kreatynowy Olimp Knockout i Olimp HMB.

Głównym składnikiem Olimp AAKG Extreme jest arginina w postaci dobrze przyswajalnego alfa ketoglutaranu argininy, który wpływa na właściwe odżywienie tkanki mięśniowej i rozwój masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Prowadzone niezależne badania wskazują, że suplementacja argininą zdecydowanie wpływa na zwiększanie się suchej beztłuszczowej masy mięśniowej z jednoczesną redukcją poziomu tłuszczu i redukcją efektu katabolizmu, czyli rozpadu białek.

Arginina zawarta w Olimp AAKG to składnik pokarmowy, z którego w organizmie powstają związki aktywne biologicznie- agmatyna i tlenek azotu. NO wpływa na rozwój siły i masy mięśniowej, poprawia anabolizm białek, stymuluje również przepływ krwi i tlenu do organizmu, odgrywa dużą rolę w dostarczaniu kreatyny, aminokwasów i składników energetycznych do tkanki mięśniowej. Zalecana dzienna dawka Olimp AAKG to 1-2 kapsułki przed i po treningu, oraz przed snem.