OLIMPSPORTNUTRITION.PL

BCAA Xplode

Olimp BCAA Xplode to suplement diety marki Olimp Nutrition, który zawiera w sobie wyjątkowo dużą dawkę aminokwasów BCAA- aż 6000 mg w porcji, w dodatku wzmocnionych l- glutaminą. Bardzo dobry smak- cytrynowy, pomarańczowy czy bananowy, który uzyskasz rozpuszczając odżywkę w postaci proszku bez problemu w szklance wody. Zawarte w suplemencie aminokwasy o farmaceutycznej jakości i czystości bardzo szybko w takiej formule wchłaniają się do organizmu, wpływając na zwiększanie procesów anabolicznych i energetycznych.

Właściwości Olimp BCAA Xplode to przede wszystkim wpływ na szybszą regenerację tkanki mięśniowej, budowę nowych białek w mięśniach, a także budowanie czystej masy mięśniowej bez tkanki tłuszczowej. Producentowi udało się zawrzeć w produkcie wyjątkowo dużą dawkę czystych aminokwasów BCAA w jednej porcji. Dzięki temu, że są to czyste biologicznie aminokwasy, nie podlegają trawieniu, są od razu wchłaniane do krwiobiegu, skąd dostają się do tkanki mięśniowej. A trafiając do mięśni aminokwasy BCAA wyraźnie przyspieszają syntezę białek, ponadto wpływają na szybszą regenerację zmęczonego treningami organizmu i mięśni i budowę czystej beztłuszczowej masy mięśniowej bez efektu katabolizmu.

Duże znaczenie ma podawanie BCAA Xplode przed treningiem, by zapobiec efektowi katabolizmu, gdy następuje rozpad białek podczas intensywnych ćwiczeń . Porcja suplementu pomaga zabezpieczyć mięśnie przed takim następstwem. BCAA to aminokwasy o łańcuchach bocznych, w wątrobie przekształcają się w glukozę dającą energię, a ta pozwala na dłuższe, bardziej wytrzymałościowe i wyczerpujące treningi bez efektu przedwczesnego przemęczenia organizmu.