OLIMPSPORTNUTRITION.PL

Dextrex Juice

Dextrex Juice marki Olimp Sport Nutrition to dekstroza, suplement diety dla kulturystów o wyjątkowo dobrym smaku, którego zadaniem jest optymalizowanie działania stosowanej równolegle kreatyny. W skład odżywki poza dekstrozą o farmaceutycznej jakości wchodzi mikronizowana tauryna, a także duża ilość magnezu. Kreatyna powoduje znaczny przyrost siły i masy mięśniowej, co suplementacja Dextrex Juice zdecydowanie potęguje.

Zawarta w odżywce dekstroza przyczynia się w krótkim czasie do uzupełnienia glikogenu mięśniowego, jednocześnie pobudzając wytwarzanie insuliny, hormonu działającego anabolicznie na organizm i mięśnie. Z kolei dodatek tauryny w Dextrex Juice sprawia, że kreatyna szybciej dociera do komórek mięśniowych, natomiast sama tauryna działa antykatabolicznie, chroniąc mięśnie i wspomagając ich przyrosty. Z kolei magnez dodany do suplementu ma za zadanie wspomagać działanie kreatyny, co czyni z bardzo dobrym skutkiem.

Suplementacja Dextrex Juice to przy okazji doznania smakowe, proponowany koktail, czyli proszek rozpuszczalny w wodzie i tworzący pyszny napój może być o smaku pomarańczy, cytryny lub jabłka. Do napoju zalecane jest dodawanie kreatyny, którą również rozpuszcza się szybko i bez problemu. Odżywka może być stosowana jako dodatek do suplementacji innymi preparatami, lub jako samodzielny preparat węglowodanowy stosowany w celu uzupełnienia glikogenu w okresie potreningowym.