OLIMPSPORTNUTRITION.PL

Olimp Egg Protein

Olimp Egg Protein to wysokobiałkowa odżywka proteinowa w proszku do rozpuszczania w wodzie o kilku bardzo smakach: tiramisu, banana, czekolady i wanilii. Przeznaczona jest przede wszystkim dla sportowców wyczynowych, czyli kulturystów, sportowców uprawiających sporty siłowe i siłowo- wyczynowe. Polecana jest także w okresach rekonwalescencji i dla osób nie tolerujących białka mleka.

Olimp Egg Protein zawiera pełnowartościowe, o wysokiej wartości biologicznej białko jaja, przyswajalne w 97%. Zapewnia optymalny przyrost siły i masy mięśniowej, umożliwiając utrzymanie dodatniego bilansu azotowego podczas intensywnych treningów i w okresach, gdy mięśniom zagraża stan katabolizmu, czyli rozpadu białek. Jest to kompleksowy preparat białkowy wzbogacony w L-karnitynę, lecytynę, która dostarcza cholinę i inozytol, a także zestaw witamin i minerałów, jak chrom, selen czy molibden.

Białko jaja zawarte w Olimp Egg Protein bogate jest w aminokwasy egzogenne, również aminokwasy o łańcuchach rozgałęzionych, są to L- kwas glutaminowy, L- kwas asparaginowy, L- leucyna, L- walina, L- alanina, L- lizyna, L- izoleucyna, L- arginina, L- alanina, L- seryna i wiele innych. Zaleca się stosowanie preparatu między posiłkami, trzy razy dziennie, rozpuszczając miarkę proszku w szklance wody.