OLIMPSPORTNUTRITION.PL

Glutamine Mega Caps

Glutamine Mega Caps to preparat w kapsułkach, zawierający 100% farmaceutyczną formę glutaminy, aminokwasu niezbędnego do budowania masy mięśniowej. Glutamina wpływa na tworzenie dodatniego bilansu azotowego, przyczynia się do syntezy białek mięśniowych. Jest to mikronizowana postać glutaminy, która jest łatwo wchłanialna do organizmu, poza tym zdecydowanie bardziej aktywna od tradycyjnej glutaminy.

Glutamine Mega Caps jest suplementem diety, który znacznie zwiększa przyrost siły i beztłuszczowej masy mięśniowej, wykazuje działanie antykataboliczne, zapobiega rozpadowi białek w mięśniach w okresach, które temu sprzyjają, hamuje działanie enzymów odpowiedzialnych za niszczące działanie. Przeznaczony jest dla sportowców uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe, trenujących wyczynowo, pragnących zbudować odpowiednią masę mięśniową.

Mikronizowana glutamina ulega przemianie do glutationu, podnosząc jego poziom do 40%, z kolei glutation jest antyoksydantem, który hamuje uwalnianie enzymów odpowiedzialnych za efekty kataboliczne w organizmie. Poza tym glutamina bierze udział w transportowaniu aminokwasów do mięśni, ułatwia syntezę białka i sprzyja tworzeniu dodatniego bilansu azotowego. Przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, wspomaga procesy immunologiczne organizmu, oraz łagodzi objawy zmęczenia organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym.