OLIMPSPORTNUTRITION.PL

Taurine Mega Caps

Taurine Mega Caps suplement diety w kapsułkach, jego głównym składnikiem jest tauryna, aminokwas tworzący się z metioniny i cysteiny. Nie buduje białek ustrojowych, ale jest niezbędny w procesach ich przemiany. Organizm człowieka nie produkuje wystarczających ilości tauryny, by mogła mieć znaczenie przy intensywnym wysiłku fizycznym. Suplementacja tauryną sprawia, że następuje działanie anaboliczne, poza tym zmniejsza się intensywność rozpadu białek, czyli powstaje efekt antykataboliczny.

Taurine Mega Caps i zawarta w niej tauryna ogranicza wytwarzanie serotoniny, hormonu odpowiedzialnego za katabolizm mięśni. Przy zmniejszonej ilości produkowanej serotoniny organizm jest mniej zmęczony zarówno w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych, jak i po ich zakończeniu. Jednocześnie organizm dostaje siłę potrzebną do bardziej długotrwałego treningu.

Tauryna zawarta w preparacie zmniejsza stężenie cukru we krwi, ma działanie podobne do insuliny, w podobny sposób wpływa na metabolizm węglowodanów. Jedna, dwie kapsułki 1500 mg tauryny dziennie to wyraźne wspomaganie syntezy białka i hamowanie efektu katabolizmu, ponadto redukcja tkanki tłuszczowej, wspomaganie czynności wątroby i innych narządów wewnętrznych organizmu, a przede wszystkim ułatwienie w przepływie kreatyny do mięśni.